Saat 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoda

Telefon
+90 212 514 28 28
0Ürün(ler)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

Nusrettin Bolelli (Yard. Doç. Dr.)

    

1949 yılında Bingöl ili Kiğı ilçesi, Adaklı nahiyesine bağlı Kaynakdüzü (Feriz) köyünde doğdu. İlkokulu aynı köyde bitirdikten sonra özel olarak birçok hocadan Arapça ve Farsça dersleri aldı. Askerlik dönüşü 1975 yılında Diyarbakır İmam-Hatip Lisesini dışardan bitirdi. Bingöl Lisesinde fark derslerini vererek 1976 da lise diplomasını aldı. 1982’de İ.Ü. Edebiyat Fakültesi Arap-Fars Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nden mezun oldu.

İmamlık ve Haseki Eğitim Merkezinde memurluk (kütüphanecilik) yaparak bitirdiği öğrencilik döneminden sonra, 1984’te M.Ü. İlâhiyat Fakültesinde Arapça Okutmanı olarak göreve başladı. Tefsir-Hadis bölümünde yüksek lisans yaptı. Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir danışmanlığında hazırladığı “Hanımların Hadis Rivayetindeki Yeri ve Rolü” ismindeki tezle 1991 tarihinde Doktor ünvanı aldı. Halen M.Ü. İlahiyat Fakültesinde Arapça Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Arapça ve Farsçadan birçok tercüme eseri olduğu gibi, te’lif eserleri ve çeşitli konularda yazdığı yayınlanmış makaleleri vardır. Evli ve dört çocuk babasıdır. 

Eserleri: 1. Turist Rehberi, Arapça, İngilizce, Türkçe, Mahir Yayınevi, istanbul,1982. 2. Belağat: Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı, İstanbul. 3. İbn Teymiye (Terc. , İslamoğlu Yayınevi); 4. Konuşmalar (Terc. , Akabe Yayınevi); 5. Şuur ve madde (Terc. , İslamoğlu Yayınevi); 6. Müslüman Olmam Neyi Gerektirir (Terc. , İslamoğlu Yayınevi); 7. İslam Ailesi ve Evlilik (Terc. , Hisar yayınevi); 8. Kırk Hadis (Terc. ve Tahkik , Hisar Yayınevi); 9. Hak Dini ve Kur’an Dili Tefsiri (Sadeleştirme ve Tahkik , Azim Dağıtım); 10. Hak Dini ve Kur’an Dili Tefsiri (Sadeleştirme ve Tahkik , Zaman Gazetesi); 11.Şafii Cep İlmihali (Terc. Şelale Yayınevi);