Saat 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoda

Telefon
+90 212 514 28 28
0Ürün(ler)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

Haluk Nurbaki (Onk. Dr.)

    

Haluk Nurbaki (d. 2 Şubat 1924, Nevşehir - ö. 1997, İstanbul), Türk yazar, hekim, siyasetçi.

1948 Yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. Çeşitli hükümet tabipliklerinde çalıştı. 1950 yılında Büyük Doğu Hareketi’nin 9 kurucusu arasında yer aldı. TBMM 12. döneminde (1961-1965) Afyonkarahisar'da Adalet Partisi için milletvekili seçildi.

Gureba Hastanesi’nden Anadolu’ya yollandı. XII. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili olarak Meclis'te bulundu. Ankara Numune Hastanesi'nde uzman hekim ve başhekim olarak görev yaptı. İsviçre, Fransa, İngiltere'de kanser araştırmaları ve radyoloji sahasında araştırmalar yaptı. Mesleği yanı sıra 'İslamî bilimler' alanında yaptığı araştırmalar ve yayımladığı eserler ile tanındı. Son olarak Akit Gazetesi’nde günlük yazılar yazıyordu.

Eserleri

İnsan Bilinmezi, Kuran Ayetleri ve Bilimsel Gerçekler, Tek Nur, Amme Cüzü Yorumu, Sonsuz Nur
Gönül Penceresinden Fahr-i Kainat Efendimiz, Fatihanın Kırk Yorumu, Kutsal Mücadelem, Kur’ an Mucizeleri, Kur’anın Matematik Sırları, Namaz Sureleri Yorumu, Sure-i Yusuf’un Yorumu, Sure-i Tekvir’in Yorumu, Gönüllerde Sema, Anadolu Mucizesi, İmanla Gelen ilim 1-2, Nurdan Anneler, Evrendeki Mucize, Bakara Suresi Yorumu, Ayet-el Kursi Yorumu, Yasin Süresi Yorumu, Veliler Deryasından Katreler, Nur Dolu Geceler, Yüce İslam Büyükleri, Gerçek Alim Gerçek Aşık, Bilim Açısından İmanın Altı Şartı, Peygamber Çizgisinde Yaşamak, Kur’an-ı Kerim’den Ayetler ve İlmi Gerçekler, İslâm Dininin İnsan Sağlığına Verdiği Önem, Kanser Bilmecesi ve Çözümü, İnsan ve Hayat, Kalb ve Ötesi, Kanser