Saat 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoda

Telefon
+90 212 514 28 28
0Ürün(ler)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

Sözlükler

   

Ürünler 11 - 18 / Toplam 18

 1. ARAPÇA İMLA KURALLARI

  Bu kitap, Imam-Hatip Liseleri, Anadolu Imam-Hatip Liseleri'nin hazirlik ve diger siniflari, Ilahiyat Fakültelerinin birinci siniflari ile Ilahiyat Meslek Yüksek Okullari ve Kuran Kurslari ögrencileri ile Arapça okuma yazmayi ögrenmek isteyen herkes için sadece Arapça imlâ kurallarini ögretmek gayesiyle hazirlanmistir. 21 x 14.5 cm ebadinda, 1. hamur kâgida, 384 sayfa, renkli karton kapak.
  9,26 ₺
 2. ŞAİRLER VE YAZARLAR SÖZLÜĞÜ

  "Şair ve Yazarlar Sözlüğü, hem orta öğretim öğrencilerine hem de edebiyatımıza ilgi duyan her seviyedeki okuru şair ve yazarlarımız hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Dilimize ve kültürümüze katkı sağlaması dileğiyle… 16 x 11 cm ebadında, 3. hamur kağıda, 2 renk baskı, cep boy, 352 sayfadır."
  9,26 ₺
 3. DAMLA ATASÖZLERİ VE DEYİMLER SÖZLÜĞÜ

  Atasözleri ve Deyimler Sözlüğü, hem öğrencilere hem de her seviyedeki okura atasözleri ve deyimler hakkında yeterli bilgi vermeyi amaçlamaktadır. Dilimizin doğru kullanılması ve kültürümüze katkı sağlaması dileğiyle? 16.5 x 12 cm ebadında, 3. hamur kağıda, 2 renk baskı, cep boy, 352 sayfadır.-

  Normal Fiyat : 14,00 ₺

  Özel Fiyat 9,80 ₺

 4. DAMLA İLKÖĞRETİM TÜRKÇE SÖZLÜK (PLASTİK KAPAK)

  Sevgili öğrenciler, Anadiliniz olan Türkçeyi daha güzel konuşabilmek ve daha iyi, daha doğru yazabilmek için kelime hazinenizi genişletmeniz, bildiğiniz sözcüklere yenilerini eklemeniz gerekmektedir. Düşüncelerimizi gerek sözlü, gerekse yazılı olarak anlatırken kelimeleri kullanırız. Okuduğumuz kitap ve dergiler, anlamlı bir bütün oluşturan kelimelerden, yani cümlelerden meydana gelir. Güzel ve anlamlı cümleler oluşturmamız, kelimeleri doğru ve yerinde kullanmamıza bağlıdır. Sözlük, bu amaç için kullanılan ve bizi başarıya götüren bir başvuru eseridir. Elinizdeki sözlük, sizin ilköğretimde yararlanabileceğiniz bir kapsamda hazırlanmıştır. Bunun için adını ""İlköğretim Sözlüğü"" koyduk.Güzel Türkçemizi doğru kullanmanız ve başarılı olmanız dileğiyle...

  Normal Fiyat : 14,00 ₺

  Özel Fiyat 9,80 ₺

 5. RESİMLİ TÜRKÇE SÖZLÜK

  Bu sözlük özellikle ilköğretim birinci kademe öğrencileri için titiz bir çalışma ürünü olarak hazırlanmıştır. İçeriğinde 3000’e yakın kelime yer almış ve kelimelerin büyük bölümü resimlerle desteklenmiştir. Öğrencilerimize en çok gerekli olabilecek kelimeler, gerçek hayattan örnek cümleler kurularak verilmiştir. Bundaki amacımız öğrencilerimizi cümleler oluşturmada yüreklendirerek onlara rahat bir çalışma ortamı sunmaktır. Sözcüklerin açıklamasına ek olarak verilen resimler büyük bir titizlikle seçilmiş ve öğrencilerimizin kelimeleri en doğru anlayabilecekleri görsel algı şeklinde verilmiştir. Bu amaçlarla hazırladığımız “Resimli Türkçe Sözlük”, inanıyoruz ki güzel Türkçemizi doğru kullanmanıza ve derslerinizde başarılı olmanıza vesile olacaktır.

  Normal Fiyat : 15,00 ₺

  Özel Fiyat 10,50 ₺

 6. TEMEL ÖĞRENCİ SÖZLÜĞÜ (TÜRKÇE-ARAPÇA, ARAPÇA-TÜRKÇE)

  "Çalışma hazırlanırken; ne aşırı derecede bir uydurukça dil, ne de Arapça kelimeye Arapça kelimeyle karşılık verilme cihetine gidilmiştir. Genellikle yaşayan Türkçe kelime ve terkipler seçilmiştir. Örnek cümleler seçilirken de aynı yol izlenmiş olup, anlaşılması zor olan ifadelerden kaçınılmıştır. Ayrıca, teknik detaylara girilerek fazla miktarda işaretlemeler ve rumuzlar kullanmaktan kaçınılmıştır. Kelimelerin dizilişinde klasik metod esas alınmak suretiyle kök esası kullanılmıştır. Kelimenin İlk defa sülâsi mücerred kökü alınmış, bunun önüne de bir yıldız işareti konmak suretiyle ana kökler belirtilmiştir. Yaklaşık 45 bin kelimeyi kapsayan, 14.5 x 20 ebadında “Arapça Türkçe Temel Sözlük” büyük bir titizlikle hazırlanarak siz saygıdeğer okuyucularımızın beğenisine sunulmuştur. 45 bin kelime, 976 sayfa, 1. hamur, Ciltli."

  Normal Fiyat : 16,00 ₺

  Özel Fiyat 11,20 ₺

 7. RESİMLİ DÜNYA ATLASI

  Her bir sayfasında onlarca, yüzlerce görselin yer aldığı bu renkli atlas ile dünyamızı daha yakından tanıma; farklı kültürler, toplumlar, coğrafyalar, yaşam tarzları hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

  Normal Fiyat : 27,00 ₺

  Özel Fiyat 18,90 ₺

 8. TEMEL ARAPÇA SÖZLÜK (ARAPÇA-TÜRKÇE) CİLTLİ

  Temel Arapça Sözlük Arapça-Türkçe Alfabetik Yeni baskısını yaptığımız bu sözlüğümüzü alfabetik sıralamaya göre düzenledik. Bu sisteme göre fiil, isim, mücerred, mezid ayrımı gözetilmeksizin kelimenin ilk harfine göre aramayı esas aldık. Aradığınız kelime mezid veya müştak ise bu kelimenin kök harflerini parantez içerisinde verdik. Böylece istediğiniz takdirde bu kelimelerin kök manasına kolayca ulaşabileceksiniz. Bir diğer yenilik, İmam-Hatip ortaokul ve liseleri, İlahiyat Fakülteleri, Diyanet İşleri Başkanlığı Hizmetiçi İhtisas kursları ve Arapça dil kurslarında yaygın olarak okutulan kitaplar gözden geçirilerek ilgili kelimeler sözlüğe eklendi. Böylece sözlük bu kurumların müfredatlarına uygun hâle getirildi. Yenilenmiş sözlüğümüzü hizmetinize sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz!

  Normal Fiyat : 60,00 ₺

  Özel Fiyat 42,00 ₺

Yükleniyor ...Daha Fazla ...

   

Ürünler 11 - 18 / Toplam 18