Product was successfully added to your shopping cart.

SEVİMLİ TIRTIL İLE DİNİMİN DEĞERLERİNİ ÖĞRENİYORUM

Hızlı Gözat

Sevimli Tırtıl ile Dinimin Değerlerini Öğreniyorum

Değerler eğitimi, son yıllarda çokça üzerinde durulan ve hak ettiği değeri yeni yeni bulmaya başlayan bir kavramdır.

Evrensel diye tabir ettiğimiz bir çok değer ise, aslında güzel dinimizin uyulmasını emrettiği, peygamberimizin örnek olup yaşantısıyla bizlere öğrettiği hayat biçiminden farklı bir şey değil.

Unutulmamalıdır ki, karakter eğitiminde en değerli yıllar okul öncesi döneme aittir. Alışkanlık kazandırmada ve ve davranışa dönüştürme de, bu yıllarda iken kalıcı hale gelir. Zaten yapısı itibariyle merak duygusu ile dopdolu olan çocuk, fıtri bir durum olarak dini konulara oldukça eğilimli ve soru doludur. Bu sebeple, eğitimde sevgi merkezli hareket etmeli, soyut kavramlara fazlaca yer vermeden inanç basamaklarını dikkatle inşa etmelidir.

Hazırladığımız bu kitap ile, dinimizin güzel değerlerini çok eğlenceli ve zevkli bir şekilde uygulandığını görecek çocukların severek öğrendiklerine şahit olacaksınız. Uygulamalarda model olmanızı ve olumlu davranışları pekiştirmenizi önemle hatırlatırız.

Kitap konuları hadis-i şerifler ile desteklenmiş olup birçok İslami kavram, görgü ve adap kuralınıda içine almıştır. İşlediğimiz dini değerlerimiz; sevgi, saygı, temizlik, iyilik, sorumluluk, merhamet, çalışkanlık, sabır, şükür, birlik-beraberlik, israftan kaçınmak, hoşgörülü olmak ve paylaşmak olarak özetlenirken, misafirlik, yatma, su içme, hapşırma gibi adaplar işlenmiş, besmele, salavat, abdest, ibadetler, sadaka gibi temel konulara da değinilmiştir.

Normal Fiyat : 23,00 ₺

Özel Fiyat 13,80 ₺

Stok Durumu : Stokta var