Product was successfully added to your shopping cart.

MÜEZZİNLİK KİTABI

Hızlı Gözat

Ezan İslâm'ın şiarı, medeniyetin nefesi ve bu ülkenin ruhu ve aşkıdır. Müezzin onu yerlere ve göklere sesiyle nakşeden sanatkâr, medeniyetin nefesini gönüllere üfleyen usta icracı ve kıyamet gününün en şereflileri arasında yer alan bahtiyar kişidir.
Müslüman ise, ister cemaat ile isterse tek başına, beş vakit namazda bu daveti hayatında yaşayıp, yüreğinde hisseden kişidir.
Bu çalışmada kendine özgü özellik ve güzelliklere sahip ezan ve müezzinlik ile ilgili bazı temel konular incelenmeye, Resulullah (sav) döneminden günümüze, bu alanda yapılan uygulama ve tavırlar kaynaklar ışığında tahkik ve tetkik edilmeye çalışıldı. Ezan, tesbihât, cenaze, hatim ve mevlit merasimleri, bu alanlarda yapılan uygulamaların dinî olanı ile olmayanı tespit edilmeye gayret edildi.
Teoriği pratik ile bütünleştirebilmek için de Ahmet Şahin Hocaefendi tarafından hazırlanan Ezan CD'si hediye olarak esere ilave edildi.
Bu kitapta müezzinliğin tarihçesinden, uygulanan makamlara, bid'atlarından uygulama tekniklerine kadar hemen bütün konular detaylı olarak incelenmiştir.
Dr. Behlül Düzenli
Laleli Camii İmam Hatibi
224 sayfa
13.5 x19.5 Ebat
Ahmet Şahin'in sesinden Ezan Kamet Müezzinlik CD'si Hediyeli
19,00 ₺

Stok Durumu : Stokta var