Saat 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoda

Telefon
+90 212 514 28 28
0Ürün(ler)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

Mihrabad Yayınları

   

3 Kayıt

 1. OĞUZ'UN ALTIN SESİ NECİP FAZIL OĞUZ'UN ALTIN SESİ NECİP FAZIL
  -30%
  Yeni

  OĞUZ'UN ALTIN SESİ NECİP FAZIL

  Necip Fazıl’ı yazmak anlamaktan çok daha zordur. Onu dinlerken ve okurken çoğu kere içimizde alevlenen duyguları tutuşturmuştur... Aslında bütünüyle bir alevdir O. Zaten zorluğu da buradan gelmektedir. Onun hakkında çok az kitap yazılışının bir sebebi de budur. Kimse buna cesaret edemez. Onun gizli bir tarafı yok ki, ifşa edesiniz. Onun söylenmedik bir sözü yok ki, ilave yapasınız. Onun bilinmeyen bir macerası yok ki, iz sürüp ortaya çıkarasınız… İmparatorluktan Cumhuriyet’e geçtiğimiz bir ara dönemin acılarını yaşadı. Buna rağmen tercihini İmparatorluk terbiyesiyle, imanından yana koyup, Cumhuriyet rejiminin ıslahına talip oldu. Bunun için de dışlanıp cezalandırıldı. Bütün bu baskılara rağmen sinmedi; “Sana uymayan ölçü hayat olsa teperim!” diyerek samimiyetini bir abide gibi yükseltip davasının Başkumandanı olarak varlığını korumayı başardı. Onu güçlü yapan da bu kahramanca edasıdır. Yazarımız Muhsin İlyas Subaşı, bu kitapla, onu anlama gayretinde olanlara bazı kapıları açmaya çalıştı. Eserin özelliği, samimiyetinden kaynaklanmaktadır. Umarız Necip Fazıl’ın davasına bir katkı sağlar.

  Normal Fiyat : 22,00 ₺

  Özel Fiyat 15,40 ₺

 2. ÖMER BİN ABDÜLAZİZ ÖMER BİN ABDÜLAZİZ
  -30%
  Yeni

  ÖMER BİN ABDÜLAZİZ

  İslam’ın getirdiği yeni ruh ve dinamizmi Yüce Peygamberimiz hayata geçirmiş ve bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olan tebliğiyle bu görevini sonsuza kadar bir iman emaneti olarak bizlere bırakmıştır. Kendisinden sonra hizmeti üstlenen Dört Halife, bu kutsal emaneti hakkıyla ifa etmişlerdir. İslam’ın ilk asrında Dört Halife’den sonra gelen Emeviler başta Peygamber Efendimizin reyhanları Hz. Hasan ve Hüseyin olmak üzere pek çok Müslümana tarif olunamaz zulümler yaşatmışlardır. Böyle bir zulüm karanlığında hikmet-i ilahi tecelli etmiş, İslam’ın nurunu ve adaletini yeniden tesis eden Ömer bin Abdulaziz halife olmuştur. İslam tarihinde kendisinden haklı olarak ‘5. Halife’ ya da ‘2.Ömer’, olarak söz edilmesinin ana sebebi; onun Kur’an ve sünnete uygun adaletli idareyi yeniden tesis etmesidir. Elinizdeki bu eser; İslam’ın siyasal entrikaların kirli çarkından çıkarılarak geleceğe taşınmasına büyük katkı sağlayan bu Aziz İnsanın kısa halifelik döneminde çok büyük işleri başarmış olmasının romanıdır.

  Normal Fiyat : 28,00 ₺

  Özel Fiyat 19,60 ₺

 3. AŞKIMI TAŞLA YAZDIM AŞKIMI TAŞLA YAZDIM
  -30%

  AŞKIMI TAŞLA YAZDIM

  Aydınımıza irfan birikimini kazandıran en önemli faktörlerinden birisi, geçmişimizdeki mirasımızdır. Tarihimiz bu bakımdan onurla anacağımız malzemeyle doludur. Ne var ki, bizler hep ileriye baktığımız için geçmişteki çabaları ve fedakârlıklarıyla bizim geleceğimizi hazırlayan insanları yeteri kadar anlayamadık. Bu, ilahiyattan edebiyata, sosyolojiden mimariye, tıptan astronomiye kadar her alanda böyle bir talihsiz örtü altında tutulmuştur. Artık, geçmişin zengin birikimi olmadan önümüzü açmamızın zor olacağını kavradığımız bir döneme girmiş bulunuyoruz. Bu noktada, dikkate alacağımız isimler elbette sayılamayacak kadar çoktur. Bu dikkat noktası içerisinde mimariye baktığımız zaman, bizim üzerinde durmamız gereken en önemli isimlerden birisi kuşkusuz Mimar Sinan’dır. Bir Anadolu çocuğunun, devşirme yoluyla Saray’a intikaliyle ülkeye kazandırdığının fotoğrafını irdelemek gerekiyorsa, Sinan’ın hayatına gizlenen ayrıntıları kavramak icap edecektir. 50 yaşında ‘Ser Mimarânı Hassa’, yani bugünkü diliyle; ‘Osmanlı Devleti’nin Başmimarı’ olmuşsa, bu cevherin mayalandığı kaynağı ve onun yoğrulduğu hamuru, pişirildiği fırını çok iyi bilmemizde büyük fayda vardır. Elinizdeki bu çalışma, Sinan’ın toprağından bir Yazar’ın, Muhsin İlyas Subaşı’nın çok uzun ve yorucu bir araştırma ve eserlerini inceleme çabasından sonra, Sinan’la ilgili diğer iki kitabındaki birikimin burada roman üslubuyla anlatılan seçkin bir ürünüdür.

  Normal Fiyat : 36,00 ₺

  Özel Fiyat 25,20 ₺

Loading ...Load More ...

   

3 Kayıt