Saat 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoda

Telefon
+90 212 514 28 28
0Ürün(ler)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

Mihrabad Yayınları

   

3 Kayıt

 1. ALPARSLAN ve MALAZGİRT ZAFERİ ALPARSLAN ve MALAZGİRT ZAFERİ
  Yeni

  ALPARSLAN ve MALAZGİRT ZAFERİ

  Selçuk Beg, Yengikent’ten kalkıp batıya doğru at sürdü. Dağları aştı, nehirleri geçti. Yurt tutabilmek için at üstünde yalınkılıç savaştı. Torunları Çağrı Beg ile Tuğrul Beg, onun hayalini gerçekleştirerek Selçuklu Devleti’ni kurdular. Ar­tık Oğuzlar doğuda güçlü bir Türk devletinin temellerini atmışlardı. Çağrı Beg’in oğlu Alparslan da atalarının yolundan giderek İslam’ın ve Türklüğün bayrağını daha ileriye ta­şımak için ant içti, İ’la-yı Kelimetullah için bütün gücüyle çalıştı. Bizans’ın mağrur hükümdarı Romenos Diogenes’i Malazgirt’te mağlup etti. Anadolu’nun kapılarını Türklere ve Müslümanlara açtı. Böylece Anadolu’nun Türkleşmesi ve İslamlaşmasının temelleri atıldı. Bu kitapta, Büyük Selçuklu Hakanı Alpars­lan’ın Malazgirt Ovası’nda yazdığı destan ve olağanüstü zafer anlatılıyor. Anadolu’yu yurt tutan cihangir orduların kökleşmesini dile getirilirken, Horasan erenlerinin bu top­raklarda ektikleri tohumlarla yeşeren manevi fütuhat için gösterdikleri üstün gayrete de dikkat çekiliyor.
  32,00 ₺
 2. İSLAM'IN İLK EMRİ OKU (DİNİ, İÇTİMAİ, EDEBİ AYLIK MECMUA)

  Türkiye’de İslâmî hassasiyet taşıyan dergiler, Sırat-ı Müstakim ve Sebilürreşad ile başlıyor. Tek partinin egemen olduğu fetret döneminin ardından üç mühim dergiyi hatırlıyoruz: 1940’lı ve 50’li yıllarda günışığına çıkan Büyük Doğu, Serdengeçti ve Hareket mecmuaları… Büyük Doğu dergisi Necip Fazıl Kısakürek’in, Serdengeçti dergisi Osman Yüksel Serdengeçti’nin, Hareket dergisi ise Nurettin Topçu’nun etrafında bir araya gelen dava adamlarının gayretiyle yayımlanmıştır. İslam’ın İlk Emri Oku mecmuası ise Konya İmam Hatip Okulu’nda bir ekip çalışması olarak ve yaklaşık 20 yıl boyunca neşir hayatını istikrarla devam ettirmiştir. Fikir özgürlüğünün tam olarak bulunmadığı zor zamanlarda hakkın ve hakikatin sesi olarak İslâm’ın sancaktarlığını yapmış çok önemli bir dergidir.

  Türkiye’ye yön veren birçok ilim, fikir, din ve sanat adamının ilk yazılarının bu dergide yayımlandığını görüyoruz. Oku, ismiyle müsemma bir dergi olarak aziz milletimize okuma şuurunu aşılamış ve bir ‘mektep dergi’ olmuştur.

  Yayınevimiz, düşünce hayatımızda ‘okul’ misyonu taşıyan Oku mecmuasından titizlikle yapılan seçme yazılardan meydana gelen bu eseri, irfan hayatımıza kazandırmaktadır. Bugünkü nesiller, geçmişte ve zor şartlarda yapılan hizmetleri gördükçe şüphesiz kendilerinde daha büyük bir çalışma azmi ve heyecanı hissedeceklerdir.

  Normal Fiyat : 50,00 ₺

  Özel Fiyat 35,00 ₺

 3. TİYATRO ESERLERİM TİYATRO ESERLERİM
  Yeni

  TİYATRO ESERLERİM

  Bizde gelenekli Türk tiyatrosu, “Kukla”, “Meddah”, “Karagöz ve Hacivat” ile “Ortaoyunu” sayesinde gelişmiş ve asırlar boyunca halkımızın büyük ilgisiyle karşılaşmıştır. Modern Türk tiyatrosunda ilk Türkçe oyun, İbrahim Şinasi’nin Şair Evlenmesi’dir ve 1860 yılında yayınlanmıştır. Demek ki bu türün bizde yaklaşık 160 yıllık bir geçmişi vardır. “Yerli ve milli tiyatro” alanında geçmişten beri kıymetli oyunlar kaleme alan pek çok yazarımız vardır. Türkiye’de son 40 yıldan beri bu sahada emek verenlerin başında Üstün İnanç geliyor. Usta romancımız, tiyatro alanında da öncülük yapmış ve seçkin eserlere imza atmıştır. Mihrabad Yayınları, yazarımızın sahnelendiğinde büyük alaka gören “Göksultan” , “Makedonya Gamzesi”, “Bir Gül Koşusu”, “İbrahim Müteferrika” ve “Cancağızım”ı okuyucularına birlikte sunuyor. Ayrıca yazarımızın “Celaleddin Harizmşâh” ile “Kınalı Kuzular” adlı senaryoları da takdim ediliyor.
  36,00 ₺
Loading ...Load More ...

   

3 Kayıt