Saat 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoda

Telefon
+90 212 514 28 28
0Ürün(ler)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

Mavigöl Yayınları

   

Ürünler 1 - 10 / Toplam 11

 1. JULES VERNE AY'A SEYAHAT

  Ay'a Seyahat ''silah kulübü'nün denemesi ilk bakışta hiçbir işe yaramaz gibi görünüyordu. Oysa Ay'a mermi göndermek., etkileri hesaplanamayacak bir sonuç doğurmuştu. Yolcular, merminin içinde kapalı kalmış Ay'ın uydusu hâline gelmişlerdi. Ay'ın çevresinde dönüp duruyorlar ve böylece insanlık tarihinde ilk kez onu görebiliyorlardı. Yolcularımızın adlarını bundan böyle her bilimsel törende anılacaktır. ünkü bu cesur insanlar, insan bilgisinin çemberini genişletmek için uzaya atılmış, son zamanların en ilginç denemesi uğruna kendilerini fedaetmişlerdir.'' Amerikan İç Savaş sonrasında bir araya gelen silah kulübü üyeleri, Başkan Barbicane'nin Ay'a bir merminin fırlatılabileceği fikrinde hareketle çalışmalara başlarlar. bunu içinde dünyanın en büyük topu dökülür. son anda bazı gönüllüler mermiye binmeye karar verirler... içinde insanların olduğu bir mermi ile Ay'a nefes kesen bir yolculuğu anlatan bu eser yazıldığı dönemin bilim seviyesinin çok üzerinde bir hayal ortaya koyar.Jules Verne'in 19. yüzyılda yazdığı hafızaları zorlayan bu eseri, ona büyük bir ün kazandırmıştır.

  Normal Fiyat : 17,00 ₺

  Özel Fiyat 11,90 ₺

 2. JULES VERNE BALONLA BEŞ HAFTA

  Balonla Beş Hafta ''Otların arasında bir dalgalanma oluyordu. Az sonra dalgalanan otların üzerine doğru kıvrımlı bir nesne yükseldi. -Bu bir Yılan! diye bağırdı Joe. Kennedy, karabinasını hızla eline alarak: -Bir yılan! dedi. -Yılan değil, dostlarım, dedi Samuel Fergusson. Bu bir filin hortumu. -Bir fil mi Samuel? Kennedy aynı anda nişan almıştı. -Yapma dick, bekle biraz, dedi doktor. -Hayvan bizi peşinden sürüklüyor, efendim. -Ama doğru yöne sürüklüyor Joe! Fil onları hızla sürüklüyordu. bir süre sonra onu tamamen görebildikleri bir alana geldiler. Onları sürükleyen bu koca hayvan, erkek bir fildi. olağanüstü parlaklıkta iki uzun dişi vardı. Çapa bu dişlerin arasına şlklşmlştl.'' ...Yazıldığı dönemde Jules Verne'e büyük ün kazandıran Balonla Beş Hafta; Doktor Fergusson, arkadaşı Dick Kennedy ve yardımcıları Joe'nun ''Victoria'' adını verdikleri bir balon ile Afrika'nın dünyaca bilinmeyen sırlarına mecaralı yolculuklarını anlatıyor.

  Normal Fiyat : 17,00 ₺

  Özel Fiyat 11,90 ₺

 3. JULES VERNE DENİZLER ALTINDA 20000 FERSAH

  Denizler Altında 20.000 Fersah ''Gemi Uzaklaşmak istedi ama canavar iki kat hızlanarak gemiye yaklaştı. Şaşkınlıktan dilimiz tutulmuştu. Hiç kıpırdayamıyorduk. Canavar bizimle alay eder gibi fırkateynin çevresinde dönüyordu. Sonra biraz uzaklaştı. Birdenbire geri dönerek gemiye doğru saldırıya geçti. gemiye yirmi ayak kala aniden durdu. Işığı söndü. Canavar denize dalmamıştı. Sonra gemini diğer tarafından yeniden görüldü. Ya Ya etrafımızdan dolanmış ya da alttan geçmişti. Gemi. canavara saldırmak yerine ondan kaçıyordu. kaptan, neyle karşı karşıya oldğunu bilmediği için gün doğması beklemek istiyorudu.''...Denizler Altında 20.000 Fersah,Jules Verne'in klasikleşmiş bilim kurgu romanlarından biridir. Bu roman, Profesör Aronnax ve ekibinin Nautilus adlı denizaltısının kaptanı Nemo ile karşılaşmaları sonrasında yaşanan olayları anlatmaktadır. Denizler altında büyüleyici dünyayı keşfetmeye hazırsanız, sizleri Nautilus'la birlikte uzun soluklu bir mecara davet ediyoruz.

  Normal Fiyat : 17,00 ₺

  Özel Fiyat 11,90 ₺

 4. JULES VERNE DÜNYA'NIN MERKEZİ'NE YOLCULUK

  Dünya'nın Merkezine Yolculuk ''Sal, anlatlmaz bir Gücün etkisiyle önceyukarı kalkmıştı, sonra yirmi metre öteye fırlatılmıştı! -ne oluyor? diye haykırıyor amcam. karaya mı oturduk? Hans, suya batıp çıkan kapkara bir kütleyi işaret ediyor. birden ahykırıyorum! -Dev gibi domuz balığı! -Daha ileride bir timsah var. şu dişlerinin büyüklüğüne bakın! -Bir balina! diye bağırıyor profesör. Ne büyük yüzgeçlerivar! Sırtındaki delikten fışkırttığı suyun ve havanın çokluğunu görüyor musun? Bu canavarlar karşısında donup kalıyoruz. Hepimizi korku sarıyor. okadar büyükler ki birinin bir diş darbesi salımızı paramparça etmeye yeter. hans, buradan kurtulmak için dümen kırıyor, ama öbür yandan bu canavarların kaynaştığını görüyor. dev bir kamlumbağa ve başını suyun yüxeyine çıkarmış, on metre boyunda bir yılan. Kaçamıyoruz. Sürüngenler salın çevresini sarıyor. Hızla çevremizde dönüyorlar.'' .....Dünya'nın Merkezine Yolculuk,nefesleri kesen bir Jules Verne Klasiği'dir. Bir romanda Alex ve amcası Profesör Lindebrock kendilerine eşlik eden rehberleri Hans ile birlikte Dünya'nın Merkezine doğru hafızalardan asla silnmeyecek bir mecaranın içine atılırlar.

  Normal Fiyat : 17,00 ₺

  Özel Fiyat 11,90 ₺

 5. JULES VERNE ORİNOKO NEHRİ

  Orinoko Nehri Her zaman olduğu gibi rüzgâr çıktığında yelkenler açılıyor, kesildiğinde kürekler suya daldırılıyordu. Gökyüzünde bulutlar kümelenmeye başlamıştı. Havada fırtına öncesi bir ağırlık hissediliyordu. Birkaç kez Orinoko’nun sağ kıyısında yaşayan Pairoa yerlilerinin kayıklarıyla karşılaştılar. Yerliler hiç çekinmeden yolcu kayıklarına yanaşıyor, kayıkları halatlarla kıyıdan çekmeyi öneriyorlardı. Karşılığında da biraz kumaş ve incik boncuk alıyorlardı. Böylece yolcular, yarım düzine yerli kayığı ile birlikte ırmağın sağ kıyısındaki Augustine köyüne yanaştı.Orinoko Nehri, kaybolan babası Albay Kermor’u bulmak için genç Jean Kermor’un, Çavuş Martial ile birlikte, Venezuela’dakiOrinoko Nehri’nde yaptıkları; korku, heyecan ve tehlikelerle dolu bir yolculuğu anlatmaktadır. Güney Amerika’nın bilinmezliklerle dolu dünyasına keşfedici bir pencere açar.

  Normal Fiyat : 17,00 ₺

  Özel Fiyat 11,90 ₺

 6. JULES VERNE ON BEŞ YAŞINDA BİR KAPTAN

  On Beş Yaşında Kaptan “ Negoro, aynı sessizlik içinde geminin arkasına, Dick Sand’in bir heykel gibi dimdik durduğu yere doğru yürüdü. Miçoya üç dört adım yaklaşmışken durdu. Dick Sand istifinin bozmadan, — Bana bir şey mi söyleyeceksiniz? diye sordu. Negoro soğuk bir ses tonuyla karşılık verdi: — Aslında bunu Kaptan Hull ile konuşacaktım. Daha olmasa tayfa başı Howik’e söyleyecektim. Dick Sand, kendini daha fazla tutamadı. Hırsla dönüp haykırdı: — Siz de çok iyi biliyorsunuz ki ikisini de kaybettik! Negoro küstah küstah diklendi: — Pekâlâ şimdi gemiyi kim idare ediyor? Dick Sand, bu ukala adamın gözlerinin içine bakarak: — Ben! diye haykırdı. Negoro omuz silkti: — Sen ha! On beş yaşında bir kaptan! Öyle mi? — Evet! On beş yaşında bir kaptan! diye karşılık verdi. ...Geminin dümeni on beş yaşında bir kaptan olan Dick Sand’e geçmişti. Bu olaydan sonra Kaptan Dick’i; Bayan Weldon, Jack, Nan, Kuzen Benedict, köpek Dingo, Tom ve beraberindekiler ile uzun soluklu bir macera beklemektedir. Geminin aşçısı Negoro bu macerada olayların seyrini kendi kötü emelleri doğrultusunda yönlendirerek kahramanlarımızı içinden çıkamayacakları olayların içine sürükleyecektir.

  Normal Fiyat : 17,00 ₺

  Özel Fiyat 11,90 ₺

 7. JULES VERNE YEŞİL IŞIK

  Yeşil Işık! Yeşil Işık! diye haykırdılar. O kadar büyük zahmetlerden sonra nihayet görünen olayı Olivier Sinclair ve Bayan Campbell ne yazık ki kaçırmışlardı. Güneşin son ışığı yayıldığı sırada, her ikisinin gözleri birbirleriyle karşılaşmış ve her ikisi de bu bakışmada seyredecekleri asıl şeyi kaçırmışlardı. Fakat buna karşılık birbirlerinin gözlerinden çıkan ışıkları görmüşlerdi. Güneş artık tamamen batmıştı. Ne Olivier ne de Helena Yeşil Işık’ı görememişti.Yeşil Işık, kuzey ışığı da denilen doğa olayını gözlemlemek için İskoçya’ya doğru yola çıkan Sib ve Sam kardeşler, Bayan Campbell, Bess, Partridge ve diğerlerinin başlarından geçen olaylar üzerine kuruludur. Kahramanlarımız pek çok başarısız denemenin ardından sonunda istediklerini elde ederler; ama tam o anda Olivier Sinclair ve Bayan Campbell birbirlerinin gözünde aşkı bulurlar. Yeşil Işık,Jules Verne’nin macera ve romantizmi birlikte ele aldığı başarılı romanlarından biridir.

  Normal Fiyat : 17,00 ₺

  Özel Fiyat 11,90 ₺

 8. JULES VERNE İKİ YIL OKUL TATİLİ

  İki Yıl Okul Tatili 27 Mart günü oldukça önemli bir avlanma yapıldı. Bu, en az üç yüz kilo ağırlığında bir su kaplumbağasıydı. Costar, ata biner gibi kaplumbağanın sırtına çıkmıştı, Dole da onun arkasına... Hayvan suya ulaşmak için hızla ilerliyor, çocuklar onu zaptedemiyorlardı. Çığlıklarına Briant, Gordea ve Moko koştu. Costar: İndirin beni, korkuyorum! diye bağırıyordu. Çocuklar, kaplumbağanın boynuna ip atmış çekiyorlardı. Ama onu zaptetmek mümkün değildi. Uskunadan levyeler getirildi. Güç de olsa kaplumbağa ters çevrildi. Artık kıpırdayamazdı. İki Yıl Okul Tatili, yaşları 8 ile 14 arasında değişen bir grup okul çocuğunun Güney Pasifik’teki ıssız bir adada ailelerinden uzakta geçirdikleri; zor olduğu kadar macera ve bilinmezliklerle dolu bir serüven. Bu roman, çocukların hep birlikte hayatta kalma savaşlarını bütün açıklığıyla gözler önüne sermektedir.

  Normal Fiyat : 17,00 ₺

  Özel Fiyat 11,90 ₺

 9. JULES VERNE YÜZEN ŞEHİR

  Yüzen Şehir “ İki direkli gemi, sağ taraftan aldığı rüzgârla yelkenlerini şişirmiş, Great Eastern’e hızla yaklaşıyordu. Ön tarafı kalkıktı ve uzun çizgilerle bezeliydi. Sertleşmeye başlamış olan rüzgâr yelkenlinin dengesini bozamıyordu. Deniz, beyaz yelkenli geminin altında köpürüyordu. Great Eastern’e 400 metre yaklaştığı sırada aniden rüzgâra karşı döndü. Sonra filikasını denize indirdi. O anda Kaptan Anderson görevlilere dur emri verdi. Bütün makineler aynı anda durdu. Bir adam, iki direkliden denize indirilen filikaya atladı. Dört tayfa, buharlı gemiye doğru yüzdüler.Yüzen Şehir, Great Eastern adlı büyük bir buharlı gemi ile New York’a seyahat eden bini aşkın yolcunun başından geçen olayları anlatır. Bu Amerika yolculuğu, sanılanın aksine sakin ve sorunsuz geçmeyecektir...

  Normal Fiyat : 17,00 ₺

  Özel Fiyat 11,90 ₺

 10. MAVİ GÖL HAYVANLAR BOYAMA (4 KİTAP)

  Okul öncesi ve ilkokul birinci dönem öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan “Hayvanlar Boyama” kitapları hem eğlendiriyor, hem de eğitiyor.

  Normal Fiyat : 23,00 ₺

  Özel Fiyat 16,10 ₺

Loading ...Load More ...

   

Ürünler 1 - 10 / Toplam 11