Saat 16:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoda

Telefon
+90 212 514 28 28
0Ürün(ler)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.
  • EGE'NİN EFELERİ EGE'NİN EFELERİ

EGE'NİN EFELERİ

Hızlı Gözat

“Ben, Adnan Menderes!...
Yunan mezalimine karşı Ethem, ben ve Üsteğmen Selami Bey bir çete kurduk. Adı: Ay-Yıldız Çetesi... Bizler silâhlanıp pusatlanınca yiğit köylüler ve gençler de aramıza katıldılar.
Böylece yurdu savunmak için başlamış ilk millî hareketlere biz de katıldık. Nehrin üst tarafında Demirci Mehmet Efe vardı. Bizim yanda ise Yörük Ali Efe silâhlanmıştı. İşte bu efelerle birlikte sık sık baskınlara katıldık, Yunan’ı perişan ettik. Daha sonraları Yarbay Osman Bey kumandasında düşmana karşı epey savaştık. Ceketimin iç cebinde İstiklâl Madalyam duruyor. Gösterdiğim
kahramanlık ve sağladığım yararlar için Kurtuluş Savaşında kazandığım madalyam...Tam kalbimin üstünde duruyor... Karşıda ip...” Ege’nin Efeleri Kurtuluş Savaşı’nda Yunan’a kök söktürmüş
çatal yürekli kahramanlardır. Efeler zulme karşı çıkar, halkı koruyup kollar, vakar sahibi, saygıdeğer, hem de güvenilir bilinir. O yüzden de çok sevilir ve adlarına çokça türküler yakılır.
Millet olarak değerlerini yeni yeni keşfettiğimiz, hayatlarından, fikirlerinden ve ideallerinden ibret aldığımız Ege’nin Efeleri bu kitapta buluşuyor.
18,00 ₺

Stok Durumu : Stokta var

Ek Bilgi

Barkod9786056986512
SınıfHayır
Boy21
Genişlik1
Kağıt Bilgisi2. Hamur
Sayfa Sayısı160
Yayın DiliTürkçe
YazarGÜRBÜZ AZAK
YayıneviMihrabad Yayınları
Tur1Kültür
Tur2Tarih
SeriKültür Kitapları
  1. Bu ürünü ilk yorumlayan siz olun

Kendi Yorumunuzu Yazın

Sadece kayıtlı müşterilerimiz yorum yapabilir. Lütfen, giriş yapın veya üye olun